Háromszor annyian keresik az okos konnektort, mint korábban
Idén júliusban és augusztusban háromszor annyian érdeklődtek az okos konnektorok iránt az ország egyik legnagyobb elektronikai eszközöket forgalmazó áruházában, mint egy évvel korábban. A lakástulajdonosok az eszközzel előre beprogramozhatják a csatlakoztatott készülékek ki- és bekapcsolását, de az eszközök áramfogyasztását is mérni tudják.
A rezsiárak brutális emelkedésének hatására az áruházláncnál a hagyományos fogyasztásmérők iránt is megugrott a kereslet. Emellett kifejezetten azokat az okos konnektorokat keresik, amelyekkel a csatlakoztatott készülék működése szabályozható, illetve fogyasztása mérhető.
Távolról is be tudjuk kapcsolni
Az okos konnektorokat egy telefonra letölthető applikáció segítségével távolról is be-, illetve ki lehet kapcsolni. Az alkalmazáshoz csak internetkapcsolatra, WiFi-re és egy okostelefonra van szükség.
Az áruházláncnál ottjártunkkor háromféle okos konnektor is kapható volt, közülük az egyik dupla konnektoros. Áruk a 7 ezer és 10 ezer forint közötti sávba esett.
A kereslet megugrásából sejthető, hogy az ingatlantulajdonosok úgy vélik, hogy ilyen rezsiárak mellett megéri a befektetés, mivel ezzel optimalizálni tudják az egyes eszközök áramfogyasztását. Így a „sok kicsi sokra megy” elv alapján a takarékos fogyasztás hozzájárulhat ahhoz, hogy a kedvezményes tartományban maradjon az áramfogyasztás.
Nem kell hozzá villanyszerelő
Az okos konnektor használata egyszerű, nem kell villanyszerelőt vagy számítógéphez értő szakembert, ismerőst keresnünk a beállításához, bárki képes elboldogulni vele. A feladat csak annyi, hogy bedugjuk az okos konnektort a fali dugaszoló aljzatba, és az okostelefonra letöltünk egy ingyenesen hozzáférhető applikációt. Innentől kezdve bárhol is járunk, úton vagyunk vagy nyaralunk, ahol van internet-kapcsolat, onnan szabályozni tudjuk az okoskonnektor működését. Távolról ki-, illetve bekapcsolhatjuk, ciklusokat állíthatunk be, pl. hogy egy órán át be legyen kapcsolva, majd egy órán keresztül ne működjön a készülék és így tovább. Időzítőt is beállíthatunk a ki- és bekapcsoláshoz, illetve az egyszeri bekapcsolás mellett a hét minden napjára, más-más időpontra, ismétlődő alkalmazást is beprogramozhatunk.
Csak akkor lehet tévézni, ha kész a lecke
Mindemellett érdemes megemlíteni még egy igen praktikus alkalmazási lehetőséget. Sok szülőnek fejtörést okoz, hogy gyermeke – a tanulás kárára – túl sokat tévézik vagy számítógépezik, miközben szülei dolgoznak. Ha ezeket az eszközöket okos konnektorba dugjuk, távolról is kontrollálni tudjuk a használatukat, illetve kialakíthatunk egy olyan rendszert is, hogy pl. iskolaidőben, tanulási időben csak bizonyos, közösen meghatározott időponttól kapcsolathatók be ezek az eszközök, és így a túl gyakori használatuk nem megy majd a tanulás kárára.