A beépíthető konyhai gépek előnyei
A beépíthető konyhai gépek egyre népszerűbbek az otthonfelújítók és az építkezők körében, hiszen modern megjelenésük mellett helytakarékosak, könnyen használhatóak – és még más előnyeik is vannak.
1. Helytakarékosak
A beépített konyhai gépek melletti leggyakoribb érv, hogy könnyedén beilleszthetőek a konyhabútorba, így a szabadon álló modellekkel szemben nem foglalnak el külön helyet a térben. Ez különösen fontos lehet akkor, ha eleve kisebb alapterülettel van dolgunk, és szeretnénk helyet spórolni, de ugyancsak jól jöhet, ha tágasabb a konyhánk, viszont konyhaszigetet is tervezünk bele, ami már önmagában is helyigényes.
2. Esztétikusak
A beépített konyhagépek egyszerű vonalvezetése és letisztult megjelenése tökéletesen illik a mai konyhákhoz, így hozzájárulhatnak a harmonikus összképhez. Akár összeillő színben és finissel is összeválogathatjuk őket: a króm árnyalatai a legkedveltebbek, akár fényes, akár matt felülettel. Persze, jól átgondolt változatossággal is gyönyörű összhatást lehet elérni.
3. Növelik az ingatlan értékét
A beépített konyhagépek beépítésük pillanatától fogva már az ingatlanhoz tartoznak, így egy későbbi adásvétel esetén számottevően növelik annak értékét. A gépesítettség kedvelt szempontnak számít mind a potenciális vásárlók, mind pedig a bérlők körében, és a beépített konyhagépek különösen nagy vonzerőt jelentenek számukra.
4. Lakásszámláról finanszírozhatóak
A leggyakoribb beépített konyhai berendezések mind finanszírozhatók lakásszámláról, ami olyan megtakarítási forma, amire jelentős állami támogatást tudunk igénybe venni. A beépített főzőlap, gáztűzhely, hűtőszekrény, konyhamalac, mosogatógép, lávaköves sütő, valamint szag- és páraelszívó egytől egyig támogatottan megvalósítható lakáscél.
5. Jó az energiahatékonyságuk
A beépíthető konyhai gépek a modern technológia vívmányai, így könnyű közülük olyan energiatakarékos modellt választani, amivel csökkenthetjük az otthonunk rezsijét. Érdemes megnézni a kiszemelt modell energiacímkéjét. (Mivel az energiacímkékre vonatkozó szabályozás 2021-ben megváltozott, már az „A” kategória a legjobb és a „G” a leggyengébb. Ugyanakkor az új besorolási rendszer miatt előfordulhat, hogy egy addigi legjobb besorolású, vagyis „A+++”-os gép ma már „D”-s értékelést kap.)
6. Praktikusak
A beépített konyhagépeket a számunkra legkényelmesebb helyen és magasságban tudjuk elhelyezni, ami jelentősen megkönnyíti a használatukat. Sokan nem szeretnek például folyton lehajolni a sütőhöz, ami szabadon álló modellek esetében sajnos elkerülhetetlen, egy beépíthetőt viszont nyugodtan helyezhetünk magasabbra is.
7. Egységesebb összképet adnak
Szabadon álló konyhai gépeket nem feltétlenül könnyű úgy összeválogatni, hogy harmonikus legyen az összkép. Beépítettekkel viszont már más a helyzet, mert eleve jobban hasonlítanak egymásra a modellek, ráadásul nincsenek esztétikailag és takarítás szempontjából is szerencsétlen helykihagyások vagy rések a készülékek körül.
8. Csendesebbek
A beépített konyhai gépeket gyakran úgy alkotják meg, hogy csekélyebb zajkibocsátással rendelkezzenek, mint a szabadon álló társaik. Ez ugyancsak nyomós érv lehet a választásuk mellett, hiszen sokkal békésebb, csendesebb konyhai környezetet biztosítanak. A készülékek működésének maximális zajszintjét ugyancsak megtaláljuk az energiahatékonysági besorolást tartalmazó címkén.
9. Tartósabbak
Végül, de nem utolsósorban a márkás, jó minőségű beépített konyhai gépek olyan anyagokból és technológiával készülnek, hogy akár hosszabb ideig is szolgálhatnak bennünket, mint a szabadon álló változatok, így a javítás és a csere terén is jelentős összeget takaríthatunk meg velük a teljes élettartamuk alatt.